تبلیغات
پلاک آخر - علقمه یادش بخیر
جنگ چه شد که قهر کردی؟
دلتنگ پیر جماران

جستجو
لوگوی دوستان

سخن عترت

موضوع: شهدا -جبهه و جنگ -

بسم الله

نام اروند وقتی به گوش می خورد، شاید احساس خاصی به آدمی دست ندهد.  همه می گویند اروند رودخانه ای وحشی است. اروند دو جریان آب دارد. اروند...

اروند برای من رودی است که آب فرات را با خودش همراه دارد. اروند همان جایی است که امروز خیلی از زوار کربلای جنوب به آن، به چشم یک منظره برای گرفتن عکس می نگرند. غفلت! سر تا سر وجود ما را غفلت فرا گرفته است. همه غافلیم از اینکه اروند همان علقمه ایران است. اینجا همان جایی است که سربازان خمینی اباالفضل وار از این رود وحشی یا زهرا گویان گذشتند تا به فرمان روح خدا عمل کرده باشند. اینجا همان جایی است که دیگر عقل زمینی به هیچ وجه راهگشای عاشقان نبود. هنگامی که غواصان خود را با طناب به یکدیگر بسته بودند تا جریان آب آنها را با خود نبرد، مقداری از طناب را هم اضافه گذاشته بودند تا آن کس که باید، طناب آنان را بگیرد!

از کجا معلوم که آنان تشنه نبودند؟ اینجا باید مدام زیر لب گفت:

لب شط فرات به یاد سقای عشق     تشنه لب بودن و از آن نخوردن خوش است

اروند را باید این گونه دید. کنار اروند رفتن یعنی کنار فرات پا گذاشتن!

موج مزن آب فرات...        طفل رباب نخورده آب...

آه اروند! تو دیدی که یاران خمینی چقدر مظلوم بودند؛ ولی باز هم خروش کردی و بسیاری از آنان را در خود بلعیدی! ما از تو انتظاری نداشتیم و نداریم چرا که تو هم جزئی از این جهان نامرد هستی و با هرکه با خمینی باشد دشمنی! به تو هم هیچ امیدی نیست چرا که ادامه دهنده راه فراتی!

موج مزن آب فرات...


برچسب ها: اروند، راهیان نور، اروند کنار، جنگ، جبهه، شهدا، علقمه،

نوشته شده در چهارشنبه 18 آبان 1390 توسط بی پلاک
عاشقانه

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin