تبلیغات
پلاک آخر - اینجا هوا آلوده است...
جنگ چه شد که قهر کردی؟
دلتنگ پیر جماران

جستجو
لوگوی دوستان

سخن عترت

موضوع: شهدا -جبهه و جنگ -اندیشه -

بسم الله

اینجا هوا خیلی آلوده است. اینجا هوایش بوی دود می دهد. اینجا هوا غبار آلود است.

جنس غبار اینجا با غبار آنجا خیلی تفاوت دارد. غبار اینجا شاید دید چشم سر را چندان محدود نکند اما چشم دل را کور می کند. غبار اینجا آلوده است.

آنجا گرد و خاکش چشم دل را بینا می کرد. گرد و خاک آنجا به تو نشان می داد از چه خلق شده ای. هنگام بلند شدن گرد وخاک به هوا؛ درمی یافتی که باید از خاک فاصله بگیری و به سمت افلاک حرکت کنی.

نمی دانم اینجا چه خبر است. اینجا هوا خیلی آلوده است...

آنجا اگر می خواستی در باغ باشی، شرطش این بود که درونت را صاف کنی، باید حسین علیه السلام را بیشتر می شناختی. اینجا اگر بخواهی در باغ باشی شرطش این است که بدانی توپ طلایی سال 2011 را چه کسی گرفته است. آنجا الگوی تو نمی توانست جز حسین بن علی علیه السلام و یاران او باشد؛ اما اینجا خیلی ها را به تو معرفی می کنند تا الگویت شوند. اینجا باید لیونل مسی را بشناسی چون چاره ای غیر از این نداری. امروز به تو می گویند: " ورزشکاران باید به مسی اقتدا کنند." این را صدا و سیمای ما می گوید!

آنجا اگر می گفتند چهره ی کسی نورانی است و سیمایش زیباست، معنایش این بود که او رفتنی است و قرار است به زودی وارد باغ شود. چه باغی؟ بله اصلاً آنجا باغش رنگ و بوی دیگری داشت. باغ آنجا رنگ و بوی خون داشت. باغ سرخ شهادت!

اما اینجا! "بابک بابان" چهره ی لیونل مسی را به عنوان سیمای یک انسان درستکار و نازنین معرفی می کند و میگوید درستکاری از چهره ی او پیداست! گویی انسان کاملش را در او جستجو می کند!

اینجا هوا خیلی آلوده است...

          

 

 

 

 کدام الگو؟

 

 

 

 

 

اینجا هر روز کارمندان دانشگاه را می بینی که بر سر دو رنگ آبی و قرمز چقدر می توانند با هم بحث جدی کنند! کدام استقلال؟ کدام پرسپولیس؟

اینجا هوا خیلی آلوده است...

یادم نمی رود نصیحت آن معلم بزرگوارم را که مضمون روایتی را در گوشم خواند. هر کس را با هر آنچه که در دنیا دوست دارد محشور می کنند. و همین شد که لباس بازیکن خارجی را که داشتم رها کردم.

اینجا هوا خیلی آلوده است...

گرد و غبار اینجا پاک نیست. گرد و خاک اینجا نفس را تنگ می کند!

اینجا سؤال اساسی یک مجری مرد از یک بازیگر زن این است که چرا بینی ات را عمل نمی کنی؟ آنجا سؤال اصلی همه این بود که چطور می توان روح و دل را جراحی کرد و روح الله شد؟!!

اینجا هوا خیلی آلوده است...

نفسم تنگ آمده است...


برچسب ها: شهدا، جنگ، جبهه، شهادت، صدا و سیما، مسی، تلویزیون، فرهنگ جبهه،

نوشته شده در سه شنبه 20 دی 1390 توسط بی پلاک
عاشقانه

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin