تبلیغات
پلاک آخر - میلاد غریب
جنگ چه شد که قهر کردی؟
دلتنگ پیر جماران

جستجو
لوگوی دوستان

سخن عترت

موضوع: قرآن و عترت -شهدا -جبهه و جنگ -

بسم الله

اگر اهل این زمان باشی عید برایت یک معنا دارد و اگر خود را متعلق به این زمان و مکان ندانی معنای دیگری را از عید درمی یابی. چقدر زیبا گفت معصوم علیه السلام که عید، هر روزی است که در آن گناهی از تو سر نزند.

امروز اگر بخواهی به  دیدن کسی بروی باید به دیدار کسی بروی که در غربت است. چرا که امروز روز میلاد غریب است. اگر دلت را لحظه ای پر بدهی و در گوشه ای از قبرستان بقیع مأوی گزینی؛ خوب خواهی دید که امروز روز تولد غریب است. نامش زینت بخش مذهب شیعه است. همه از میلادش مسرور ولی حیف! که حتی یک نفر هم نیست تا شاخه گلی روی مزارش بگذارد. چه می گویم؟ کدام مزار؟ مزاری که نه سنگی و نه بارگاهی! الحق که غریب است. مدینه غربتش را از زهرای اطهر سلام الله علیها به ارث برده است. اصلاً مدینه بدون غربت بی معناست و غربت بدون مدینه!

                      

اگر از من بپرسی امروز به دیدار چه کسی بروم تا عید را به او تبریک بگویم؛ بی شک جوابی جز مزار شهدای گمنام نخواهم داشت. چون امروز، روز میلاد غریب است. پس باید به غربا تبریک گفت. من در این زمانه جایی را غریبانه تر از مزار شهیدان گمنام سراغ ندارم. همان جایی که فقط یک مهمان دارد. زائری پهلو شکسته!

               

مادر! میدانم این روزها در بستر بیماری هستی. آمده ام عیادت؛ تا میلاد پدر و فرزندتان را به شما تبریک بگویم.

 راستی! شهیدان گمنام عیدتان مبارک!


برچسب ها: میلاد پیامبر، میلاد امام صادق، امام صادق، بقیع، گمنام، شهید گمنام، جبهه، جنگ، عید، هفده ربیع،

نوشته شده در جمعه 21 بهمن 1390 توسط بی پلاک
عاشقانه

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت
Blog Skin